Багато власників тварин хочуть виїхати зі своїм вихованцем за кордон - у відпустку, на міжнародну виставку або закордонний покупець придбав тварину і перед заводчиком постає завдання по відправці його до господаря.

У цьому випадку, відповідно до правил ввезення тварини в тій чи іншій країні, необхідний певний комплект документів, супроводжуючих тварину. Детальну інформацію про правила ввезення тварин можна дізнатися у ветеринарного аташе в посольстві приймаючої країни.

У 2003 році, у зв'язку зі спалахом сказу, була випущена Директива ЄС № 2003/60 / ЄС від 24.01.2003 р про порядок ввезення тварин в країни Євросоюзу. Цю практику перейняли і багато інших країн, що не входять до Євросоюзу, наприклад, Тайвань, Японія, ОАЕ, Ізраїль.

Правила, які застосовуються для перевезення собак і кішок між країнами-членами Європейського Співтовариства були уніфіковані і регламентуються Постановою 998/2003 / ЄС, що вступила в дію з 1 жовтня 2004 року. Починаючи з цієї дати, незалежно від мети Вашої подорожі, кожна собака або кішка, що перетинає разом з Вами кордон Євросоюзу, повинні дотримуватися певних правил.

Загальний список необхідних документів для вивозу собак та котів за кордон:

 

1. Електронна ідентифікація. Вживлений під шкіру тварини мікрочіп повинен відповідати стандарту ISO 11784, ISO11785.

2. Ветеринарний паспорт міжнародного зразка (фото тварини, якщо вона досягла 1 року).

3. Вакцинація проти сказу. Лікар ветеринарної медицини робить відмітку у ветеринарному паспорті (назва вакцини *, підпис, печатка, дата) після перевірки ідентифікації тварини. Термін дії вакцинації залежить від використаної вакцини і не може перевищувати 1 рік. Вакцинація повинна бути проведена тваринам віком від 3 місяців і не пізніше ніж за 1 місяць до виїзду. Особа, яка бажає провезти з собою тварину віком до 3 місяців, повинна перед цим довідатися у країні в'їзду, чи дозволено це в цій країні.

3.1. Бажано мати вакцинацію проти чуми, ПВЕ, лептоспірозу, гепатиту, АВІ, параінфлюєнці, дерматомікозів та ін.. Лікар ветеринарної медицини робить відмітку у ветеринарному паспорті (назва вакцини *, підпис, печатка, дата)

4. Форма № 1 вет. Форма видається лікарем ветеринарної медицини не раніше ніж за 3 дні до виїзду тварини за кордон.

5. Довідка про аналіз крові на титрування антитіл вимагається між 4 та 12 місяцем після вакцинації проти сказу. Вивчення взятої на аналіз крові повинно проводитися в акредитованій лабораторії, а вміст нейтралізуючих антитіл повинен становити не менш ніж 0,5 МЕ/мл.

6. Дегельмінтизація та обробка тварини проти ектопаразитів *, про що свідчать відмітки лікаря ветеринарної медицини у ветеринарному паспорті. Лікування від глистів та кліщів, повинно бути проведене між 48 та 24 годинами до від'їзду.

7. Довідка про племінну цінність тварини, з виказанням її оціночної вартості.

8. Ліцензований контейнер для транспортування тварини, який надійно замикається.

9. Сертифікат імпорту, збірна інформація про зазначене вище. Заповнюється перед транспортуванням та погоджується зі зустрічаючою стороною, після чого дається згода на ввіз тварини до Євросоюзу, Японії чі США.

 

* Вакцина проти сказу, антигельмінтик та ектопаразитарний препарат повинні відповідати вимогам країни в'їзду.